VyhľadaťPrihlásiťRegistrovaťMapa stránky

MESTO ZREKONŠTRUOVALO MATERSKÚ ŠKOLU NA TRANOVSKÉHO ULICI

v_0ylQJA.jpeg

Deti zo Základnej školy s materskou školou A. V. Scherfela na Tranovského ulici v Poprade sa dočkali nových, moderných priestorov. Slávnostným prestrihnutím pásky dnes materskú školu do života oficiálne uviedol primátor mesta Poprad Anton Danko za prítomnosti vedúcej odboru školstva, mládeže a športu MsÚ Poprad Edity Pilarovej, riaditeľa Základnej školy s materskou školou ZŠ s MŠ A. V. Scherfela Richarda Bekessa a zástupkyne ZŠ s MŠ A. V. Scherfela Bibiány Repašskej. Kompletná rekonštrukcia si vyžiadala viac ako milión eur. „Táto škôlka bola v rámci mesta v najhoršom stave a som rád, že aj bývalé vedenie pokračovalo v myšlienke a v roku 2018 sa začalo s jej rekonštrukciou. Musím však povedať, že sa táto stavba značne predražila z pôvodných 780.000 eur sa suma vyšplhala až na 1,04 milióna eur a to z dôvodu, že mesto nemalo správne vyplnené príslušné žiadosti, porušilo podmienky a začalo stavať skôr, ako malo podpísanú zmluvu so štátom a o tento príspevok prišlo. Nie je to malá čiastka a musíme zaplatiť celú sumu,“ skonštatoval primátor Popradu Anton Danko. V súčasnosti sú tieto priestory najmodernejšie v rámci všetkých materských škôl v Poprade, čím sa jednoznačne zlepšila kvalita prostredia pre žiakov. Materskú školu momentálne navštevuje 95 detí, ktoré sú rozdelené do 4 tried.

"Chcem veľmi pekne poďakovať mestu Poprad za to, že môžeme byť v týchto nádherných priestoroch. Zrekonštruovala sa celá budova, vrátane nových sietí, kanalizácie, máme novú kotolňu, ktorá je na modernom princípe. Z technických priestorov sa vytvorila jedna trieda a zároveň sa pristavala ďalšia časť, kde vznikla štvrtá trieda a pod ňou je jedáleň. Všetky triedy majú vlastné sociálne zariadenia a šatne pre učiteľky,“ ozrejmila zástupkyňa ZŠ s MŠ A. V. Scherfela Bibiána Repašská.

"V pôsobnosti mesta je 12 škôlok a 5 súkromných, kapacitné možnosti sú postačujúce, posledných 8 rokov berieme do materských škôl aj deti od 2,5 roka, " dodala vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ Poprad Edita Pilarová.

Stavebné práce sa realizujú aj v škole na Podtatranskej ulici „Spojená škola na Letnej ulici má projekt komplexnej prestavby za tri až štyri milióny eur. Pokiaľ sa vedeniu podarí získať na to dotáciu, tak sa budeme podieľať spolufinancovaním vo výške DPH. Ide o jedinečný a ojedinelý projekt a sme pripravení pomôcť s jeho dofinancovaním,“ dodal primátor Anton Danko.