VyhľadaťPrihlásiťRegistrovaťMapa stránky

DIVADLO COMMEDIA POPRAD NA DRUHEJ STRANE SVETA

kanada.jpg

Do Vancouveru, medzi rodákov aj spod Tatier, priniesli divadelníci kúsok domoviny. Hru Kapustnica a príbeh Pastier. Na fotke herec Vlado Benko odovzdáva propagačné materiály Mesta Poprad Marike Kovalčíkovej, riaditeľke City of nations society, Vancouver.

V sobotu  28. 9 a nedeľu 29.9 odohralo divadlo v ďalekej Kanade veselohru o dvoch starcoch a veľmi sympatickom ufónikovi KAPUSTNICA, v ktorej účinkovali Vlado Benko, Dušan Kubaň, Michal Novák. KAPUSTNICA sa hrá už 11 rokov a mala viac ako 125 repríz. Nechýbala ani monodráma PASTIER  o chlapovi, ktorému robia spoločnosť pes, kravy a diváci. Premiéra tejto hry sa konala v roku 2008 a doteraz sa odohralo vyše 50 repríz.

Divadlo COMMEDIA sa od roku 1968 skrz javisko prihovára ľuďom svojou hravosťou, ľudovou poetikou, svojským humorom. Svojou nevtieravou formou vie divákovi predložiť závažné otázky a problémy, vie na ne odpovedať a nenásilne ukázať svoj pohľad na svet, na život, na človeka.Prioritou v súbore je dramaturgia a výborná herecká zložka. Členovia súboru majú nemalé skúsenosti s hereckou tvorbou a ich spontánnosť a entuziazmus dokážu divákom pripraviť nevšedné umelecké zážitky. Hľadačstvo dramaturga a režiséra súboru, Vlada Benka, sa pretavilo na skutočnosť, že súbor pripravil aj niekoľko celoslovenských premiér a aj keď v repertoári prevláda komediálny žáner, rád zaradí do svojho plánu aj drámu alebo tragikomédiu. V roku 2018 oslávilo divadlo už 50 rokov.