VyhľadaťPrihlásiťRegistrovaťMapa stránky

POPRADSKÁ HUDOBNÁ JESEŇ 2019

69776179_2442225109330064_4340303879854882816_n.jpgLeto je už za nami a prichádza jesenné obdobie, počas ktorého mesto Poprad každoročne pripravuje          a realizuje festival – Popradskej hudobnej jesene. V tomto roku je to už 37. ročník, čo svedčí o tradícii          a pevnom základe tohto festivalu v našom meste. Pre priaznivcov tejto hudby má mesto pripravený          rad koncertných vystúpení.

 

 

 

A3_MOF_plagat_TLAC_POPRAD-page-001.jpg

Konkatedrála Sedembolestnej Panny Márie v Poprade

1.10 2019, 16:45 hod.

INES SHÜTTENGRUBER / RAKÚSKO / ORGANOVÝ RECITÁL

Koncert je súčasťou 49. ročníka Medzinárodného organového festivalu IVANA SOKOLA
Ines Schüttengruber je medzinárodne činná ako organistka, klaviristka a korepetítorka. Študovala vo Viedni (organ – Peter Planyavsky, klavír – Peter Barcaba a Eugenie Russo, čembalo – Wolfgang Glüxam, absolvovala s vyznamenaním) a v Amsterdame (Organ – Jacques van Oortmerssen, klavír – Marcel Baudet, čembalo – Menno van Delft). Získala množstvo štipendií, medzi inými Bösendorfer-Stipendium a štipendium od nadácie Alban Berg. V roku 2017 obdržala cenu Anerkennungspreis od spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. Bola účastná majstrovských kurzov s Martinom Haselböckom, Haraldom Vogelom a Zigsmondom Szathmárym. Momentálne vyučuje organ a klavír na Universität für Musik vo Viedni a je umeleckou vedúcou letného hudobného festivalu v Stift Melk. Ines vystupovala na koncertoch v Rakúsku a zahraničí ako sólistka, s ansámblami a aj ako korepetítorka (duo s umeleckým pískačom Nikolausom Habjanom, duo saxofón a organ s Josefom Schultnerom, klavírne trio Tryosphere s Maria Salamon a Stefan Teufert, klavírne duo s Elke Eckerstorfer).
Vstupné : 4 € / 2 €

 

 

MUSICA NOBILIS 2019 A3_02-1-page-001.jpgKostol sv. Egídia v Poprade

9.10 2019, 16:45 hod.

THESAURUS MUSICUM HISTORICKÁ HUDBA NA DOBOVÝCH NÁSTROJOCH

Koncert je súčasťou XXIV. ročníka Medzinárodného festivalu MUSICA NOBILIS
Súbor sa predstaví koncertom renesančnej a barokovej hudby na dobových nástrojoch, ktorá je príťažlivá a zaujímavá pre divákov. Mgr. Michal Hottmar, PhD. – lutna je členom Európskeho lutnového orchestra, s ktorým účinkoval v Taliansku, v Holandsku a v Nemecku. Ako hráč bassa continua spolupracuje s Hilaris Chamber Orchestra a je členom anglickej, americkej, talianskej a českej lutnovej spoločnosti. Ďalšou členkou súboru je Bc. Kamila Skladaná, Dis. art, ktorá študovala hru na priečnej flaute na konzervatóriu v Košiciach a momentálne je študentkou Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove, kde študuje spev. Barokové violončelo a violu da gamba predstaví Alexander Botoš, ktorý študuje odbor Terie a provozovací praxe staré hudby na Masarykovej univerzite v Brne a hru na violončele na Konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Zároveň pôsobil ako koncertný majster violončelovej skupiny Národného mládežníckeho orchestra.

 

 

Tereza_aaa.jpgDivadelná sála Domu kultúry v Poprade

17.10.2019  18:00 hod.

TEREZA A JEJ HOSTIA

Koncert je ukážkou činorodej umeleckej práce Terezy Novotnej s deťmi zo ZUŠ na ul. Štefánikovej v Poprade. Na koncerte vystúpi husľový orchester Tereza a jej deti, ktorý je zložený z jej súčasných i bývalých žiakov. Spoluúčinkujú: Lucia Lovášová - husle, Laco Ďateľ – klavír, Róbert Hruška - čembalo, Peter Čapó - organ. 
Vstupné : 2 €

 

for_you_A3_c-page-001.jpg

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

23.10.2019  18:00 hod.

FOR YOU ACAPELLA  VOCAL GROUP

Piati mladí ľudia, ktorí sa rozhodli spojiť svoje hlasy a bez použitia hudobných nástrojov interpretujú rôzne svetové aj domáce hity v tzv. a capella štýle. V zložení - soprán, alt, tenor, bas a beat box neustále tvoria a pracujú na nových verziách skladieb, ako aj na skladbách autorských, ktoré spievajú na koncertoch a akciách rôzneho typu a zamerania. Samostatné koncerty, festivaly, firemné akcie, súkromné párty, svadby, večierky...to všetko sú podujatia, kde sa objavujú už zopár rokov a všetko nasvedčuje tomu, že naozaj milujú to, čo robia. V spolupráci so Simou Martausovou vznikla skladba s názvom Nenahraditeľná. V decembri 2018 skupina vydala album s názvom Seasons a začiatkom mája 2019 vydali vlastnú skladbu Tieň.
Vstupné : 6 € / 3 €