VyhľadaťPrihlásiťRegistrovaťMapa stránky

Kultúrne podujatia

16.8.2017   17:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

TY&MY 

Koncert známej skupiny z Popradu. Názov Ty&My znamená, že ty spolu s nami môžeš vytvoriť na každý deň chválu a uctievanie, ktoré bude Bohu milé a príjemné.


 

25.5. - 31.8.2017   PO-PIA 9:00- 7:00, NED 13:00 - 17:00

Guido Andrea Longhitano 2017.jpg

Tatranská galéria

Guido Andrea Longhitano: Polícia na Slovensku

Výstava fotografií talianskeho autora žijúceho dlhé roky na Slovensku predstavuje prácu policajného zboru.


 

12.6. - 30.9.2017   od 7:30

foyer Domu kultúry v Poprade

ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA

V ateliéroch výtvarného odboru Základnej umeleckej školy na Štefánikovej ulici vznikli práce, ktoré prezentujú tvorbu absolventov 1. a 2. stupňa štúdia v školskom roku 2016/17 . Výstava potrvá do konca septembra.


Zmena programu vyhradená !
Informácie, predpredaj: MIK 052 / 43 611 92
Dom kultúry Poprad 052 / 77 222 55

V prípade nepriaznivého počasia si mesto Poprad vyhradzuje právo zmeniť čas a miesto podujatí, ktoré sa budú konať v rámci PKL 2017.
Na všetky programy PKL 2017 na voľných priestranstvách je vstup voľný.


 

1.8. - 29.9.2017   Po, Ut, Št, Pia: 9:00 – 17:00; streda, sobota: zatvorené

stretnutie_plagát_na_výstavu_web.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, oddelenie umenia Spišská Sobota

STRETNUTIE

Výstava Miloslava Turzáka, Tomáša Turzáka, Lukáša Turzáka a Martina Valka.
Vernisáž výstavy sa uskutoční 1. 8. 2017 o 17:00.


 

4.8. - 30.8.2017   Po,Ut,Št,Pia: 8:00 – 18:30;St: 13:00 – 18:30; sobota: 8:00 – 12:00

plagat_eliška_web.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1

TAJOMNÉ ZÁHRADY

Výstava Elišky Bednárovej.
Vernisáž výstavy sa uskutoční 4. 8. 2017 o 16:00.


 

6.8. - 3.9.2017   00:00 v prílohe plagátu

Leto s Kométou 2017 web doplnené.jpg

Trasa Poprad-Starý Smokovec-Tatranská Lomnica a späť

LETO S KOMÉTOU 2017 / TATRANSKÁ HISTORICKÁ ELEKTRIČKA

Občianske združenie Veterán klub železníc Poprad oznamuje, že z dôvodu
zvýšeného záujmu verejnosti o Letné jazdy s Kométou 2017 bude historická
súprava premávať na trati tatranských elektrických železníc v mesiaci
auguste každú nedeľu a v mesiaci septembri v piatok 1.9 a v nedeľu
3.9.2017.


Info uvedené na plagáte.


 

17.8.2017   20:00

repertoar_sancho_2.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

DIVADLO COMMEDIA / PREMIÉRA

Divadlo COMMEDIA Poprad bolo založené v októbri 1968 a svojou systematickou činnosťou sa zaradilo k najúspešnejším kolektívom na Slovensku. COMMEDIA sa skrz javisko prihovára ľuďom svojou hravosťou, ľudovou poetikou, svojským humorom. Vie rozosmiať, vie rozplakať. Hľadačstvo dramaturga a režiséra súboru Vlada Benka sa pretavilo na skutočnosť tak, že súbor pripravil aj niekoľko celoslovenských premiér. Divadlo predstaví verejnosti premiérovú komédiu troch commediantov – M. Nováka, D. Kubáňa a V. Benka.


 

18.8.2017   19:00

AMC_Trio.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

AMC TRIO & HOSŤ SAMO MARINČÁK – gitara

AMC TRIO sa orientuje výlučne na interpretáciu autorskej hudby, pod ktorú sa podpisujú všetci členovia. Veľký dôraz kladie na melodickosť skladieb a na ich výrazné a prehľadné motivické spracovanie. Hudba  AMC TRIA čerpá z rôznorodosti a elegantnej spevnosti predkladaných tém inšpirovaných napríklad aj populárnou hudbou alebo nápevmi z východoslovenského folklóru.  AMC TRIO nie je triom jedného lídra, ale triom troch rovnocenných členov, ktorých vzájomná odlišnosť sa spája do vyváženého celku. Trio počas svojej existencie spolupracovalo s mnohými hosťami. Vystupuje doma a v zahraničí. Obsadenie: Peter Adamkovič – kláves, Martin Marinčák – kontrabas, Stanislav Cvanciger – bicie a hosť Samo Marinčák – gitara.


 

19.8.2017   10:00

Zachraňme Ruženku.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

ZACHRÁŇME RUŽENKU / DIVADLO NA DOSKE

Rozprávková klauniáda s prvkami interaktívneho divadla o dvoch cestovateľoch- špecialistoch, ktorí sa nedopatrením zaslúžia o záchranu zakliatej princeznej RUŽENKY. Nebojte sa, aj vy si zahráte!


 

19.8.2017   20:30

Polednice film.png

Námestie sv. Egídia v Poprade

POLEDNICE / FILMY NA PLÁTNE / Dráma /90´/ ČR / 2016

Eliška s malou dcérou sa po mnohých rokoch vracia do rodnej dediny svojho muža, aby sa tu pokúsila o nový začiatok. Okrem priateľského prijatia susedov ju však čaká aj stretnutie s miestnou čudáčkou, ženou, ktorá vo svojej pomätenej mysli vlečie tiaž vlastného dávneho nešťastia. Okolo Elišky, vystavenej traumám z osamelosti a postupne vysiľovanej bojom s nekonečným stereotypom, sa postupne začína diať séria prekliatí. Podarí sa Eliške zachrániť seba i dcéru pred mysterióznym zlom skôr, než ju úplne ovládne tieň Polednice alebo vlastné šialenstvo? Jedna z najobsadzovanejších českých herečiek, Aňa Geislerová, a herecká dáma, Daniela Kolářová, v polohe, v akej sme ich ešte nevideli, sa stretnú v hlavných úlohách pôvodného českého hororu Polednice.


 

20.8.2017   15:00

5.png

Námestie sv. Egídia v Poprade

TRAJA Z RAJA & ČEREŠENKY

V Poprade sa predstavia dievčenské hlasy zo speváckej skupiny ČEREŠENKA z Trstenej pri Hornáde spolu so speváckym zoskupením "Traja z raja" v obsadení Peter Gedeon, Ľuboš Juhás, Štefan Pálfi, ktoré verejnosti prezentujú pôvodne slovenské autorské diela, overené rokmi a dobre zapísané v našom podvedomí. Odznejú pesničkové diela Františka Krištofa Veselého, Jozefa Kuchára, Karola Duchoňa, doplnené vlastnou tvorbou.


 

24.8.2017   17:00

OC Forum / prízemie /

KARI TRAA URBAN TRAINING

Urban training inšpiruje všetky ženy ísť von, užiť si zábavu, zacvičiť si v mestských parkoch, v kombinácií: beh a posilňovacie cviky. Čaká ťa krásne funkčné tričko a množstvo výhod.
Tréning ja navrhnutý tak, aby ho zvládla každá.
Prezentácia: 16:30 - 17:00
Štart: 17:00
Vstupné: 12 Eur
Registruj sa na www.urbantraining.sk, účasť je limitovaná!
Info : 905 174847 

24.8.2017   19:00

sisa-feher.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

SISA FEHÉR & FEHERO ROCHER / SK/CZ

Quartet slovenskej multižánrovej speváčky a skladateľky Sisy Fehérovej usídlený v Prahe. V júni 2016 vydali svoj debutový album CIRRUS pod značkou vydavateľstva Slnko Records. Za svoju existenciu si zahrali na mnohých pódiách ako československých, tak i zahraničných klubov a festivalov. Zahrali si napríklad pred Richardom Bonom, Esperanzou Spalding či Avishai Cohen Trio. V ich autorskom repertoári nájdete hlavne spojenie jazzu a alternatívy, no nepriehľadné sú aj prvky soulu a world music. V priebehu posledného roka, na základe stále intenzívnejšieho uvedomovania si vlastných slovanských koreňov, sa v ich hudbe začala objavovať aj slovenská ľudová hudba s nápaditými aranžmánmi. Špecifický zvuk a tvorba kapely vás vtiahne do sveta, v ktorom sú prirodzené ľudské emócie a všeobecný tlak pretvorené v rozprávku s koncom krajne baladickým.
Účinkujú: Sisa Fehérová – spev, Antonín Dlapa - gitara, spev, Miloš Klápště – kontrabas, spev, Oliver Lipenský – bicie.


 

25.8.2017   20.00

divadlo Commedia.jpg

Námestie sv. Egídia Poprad

DIVADLO COMMEDIA / KEĎ MUŽI PLAČÚ

Tri jednoaktovky - klenoty svetovej dramatickej tvorby (O škodlivosti tabaku, Tragikom proti svojej vôli, Labutia pieseň) prepojené postavou rozprávača. Použitím jemnej satirickej hyperbolizácie vytvorila COMMEDIA svieže a najmä divácky vďačné predstavenie a vysunula do popredia komické a groteskné pozície Čechovovho textu. Réžia: Vlado Benko / kostýmy a scénografia: Vlado Benko / účinkujú: Vlado Benko, Vlado Vaľko, Michal Zajac a.h., Dušan Kubaň / premiéra: 12.10.1995.


 

25.8.2017   20:00

drapacky.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

DINO PIEŠŤANY / DRÁPAČKY

Pre závažné ochorenie hlavného predstaviteľa sa divadelné predstavenie Drápačky - 25.8.2017 NEUSKUTOČNÍ !
V tomto termíne s uskutoční predstavenie - Keď muži plačú - v podaní Divadla Commedia.


 

26.8.2017   10:00

ujo Lubo.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

O ZLATEJ RYBKE / UJO ĽUBO Z KOŠÍC

Zhudobnená rozprávka v podaní Ľubomíra Hrehu z Košíc prináša poučenie o tom, že lakomosť a chamtivosť sa nevypláca.


 

26.8.2017   20:00

Námestie v Spišskej Sobote

HASIČSKÁ SÚŤAŽ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA POPRAD


 

26.8.2017   20:30

už teraz mi chýbaš.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

UŽ TERAZ MI CHÝBAŠ / FILMY NA PLÁTNE / Komédia / 112´/ GB / 2015

Milly (Toni Colette) a Jess (Drew Barrymore) boli odjakživa najlepšími kamarátkami. Od detstva spolu prežívali absolútne všetko – tajomstvá, oblečenie, dokonca aj chlapcov, s ktorými chodili. Návštevy bujarých večierkov plných alkoholu a drog, či vyvádzanie hlúpostí im zostali z mladosti až do dospelosti. V živote ale raz nastane chvíľa, keď sa každý musí začať správať dospelo… Alebo nie? Snažiť sa žiť „dospelo“ má ale rôzne podoby. Zatiaľ čo Milly má úžasnú prácu a žije v krásnom dome s manželom Kitom (Dominic Cooper) a dvoma deťmi, Jess a jej priateľ Jago (Paddy Considine) žijú bohémskym životom na hausbóte. Priateľstvo Milly a Jess je však stále pevné ako skala a život je jednou veľkou zábavou.
Každá zábava však raz skončí a pre Milly s Jess to platí dvojnásobne. Jess po mnohých neúspešných pokusoch, keď sa snažila otehotnieť, konečne prelomila smolu a chce s Milly osláviť radostnú správu. Tá má, bohužiaľ, úplne opačnú novinku – zistili jej rakovinu prsníka. Dlhoročné kamarátky sa tak ocitajú pred životnou skúškou, ako sa pobiť s vážnym ochorením jednej z nich, keď druhá prežíva najradostnejšie obdobie svojho života. Vydrží to ich priateľstvo?


 

27.8.2017   15:00

ZAT.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

ZEMPLIN AKORDEÓN TRIO

ZAT je komorný akordeónový súbor interpretujúci klasickú hudbu z  období od baroka po súčasnosť. Trio ZAT pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 2002. Od tohto času trio dosiahlo viacero významných úspechov doma i  v  zahraničí, vydalo vlastné CD, účinkovalo v  Slovenskej televízii, stalo sa laureátom súťaže Divertimento Musicale a  reprezentovalo slovenskú hudobnú kultúru v  Českej republike, Poľsku, Nemecku, Maďarsku, Belgicku a  Taliansku. Všetci členovia tria sú zároveň členmi Akordeónového orchestra Toccata, trio je zároveň členom prestížnej Zemplínskej spoločnosti so sídlom v  Michalovciach. V Poprade odznejú známe a populárne evergreeny, filmové hity a muzikálové skladby.


 

31.8.2017   11:45

Kostol sv. Egídia Poprad

ORGANOVÝ RECITÁL

V rámci recitálu sa predstaví organista a pedagóg zo Základnej umeleckej školy Janka Silana v Poprade Mgr. Peter Čapó.


 

31.8.2017   20:00

aTak1.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

ATak / TANEČNÉ DIVADLO

Od svojho vzniku v roku 1998 sa tanečné divadlo neustále hýbe a atakuje publikum. Má za sebou množstvo vystúpení naprieč Slovenskom, okolitými štátmi aj ďalekým zahraničím. Vyjadruje sa tancom a symbolmi, útočí na tajné zákutia duše a vynáša na svetlo pravdu o ľudských slabostiach. Pôvodne partia bratislavských gymnazistov sa rozrástla na nadšencov z celého Slovenska.


 

31.8. - 1.9.2017   00:00 podrobnosti v pripravovanom plagáte

Dni sv. Egídia 2017.png

Námestie sv. Egídia v Poprade

DNI SV. EGÍDIA

O podrobnostiach bude informovať plagát k podujatiu.


 

1.9.2017   11:00

Polmaratón.png

Námestie sv. Egídia v Poprade

III. PODTATRANSKÝ POLMARATÓN

III. ročník Podtatranského polmaratónu a sprievodné bežecké podujatia. Štart je o 11.00 hod., na ukončení športového podujatia bude hudobné vystúpenie superstaristu PETRA BAŽÍKA o 15.00 hod.
O podrobnostiach bude informovať plagát k podujatiu.


 

1.9.2017   15:00

peter-bazik.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

PETER BAŽÍK

Koncert mladého slovenského speváka, skladateľa a multiinštrumentalistu, ktorému sú blízke tóny rockovej hudby.


 

1.9.2017   9:00

Kostol sv. Egídia - Námestie sv. Egídia

HUDOBNÝ RECITÁL KLAUDIA VAŠINOVÁ a JANA BLAŠČÁKOVÁ

Klaudia Vašinová - absolventka Cirkevného konzervatória v Bratislave v odbore operný spev.
Jana Blaščáková - absolventka konzervatória v Košiciach v odbore klavír.


 

1.9.2017   9:30

Kostol sv. Egídia - Námestie sv. Egídia

DNI SV. EGÍDIA / SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA

Odpustová slávnosť pri príležitosti patróna mesta sv. Egídia určená občanom a návštevníkom mesta.


 

2.9.2017   10:00

Bártok a drevený princ.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

BARTÓK A DREVENÝ PRINC / KLAUNIÁDA

Všetkých veľkých i malých milovníkov hudby a divadla pozývame na veselú hudobnú klauniádu Bartók a Drevený princ, plnú skvelých hereckých, tanečných, speváckych a muzikantských výkonov.


 

2.9.2017   16:00

Záver PKL 2017.png

Námestie sv. Egídia v Poprade

ZÁVER PKL 2017 FS ROZSUTEC / PAVOL HAMMEL & JURAJ BURIAN MANCO GROUP / SENEGAL - MAURETÁNIA

Na ukončení festivalu PKL 2017 sa rozoznejú ľúbozvučné tóny ľudových nástrojov, doprevádzané spevmi a tancami v podaní FS ROZSUTEC, v ktorého repertoári sú zastúpené prakticky všetky významnejšie folklórne regióny Slovenska – Kysuce, Orava, Liptov, Horehronie, Myjava, Zemplín.
O hudobnú zábavu sa postará aj Pavol HAMMEL s gitaristom Jurajom BURIANOM a diváci sa môžu tešiť i na africkú skupinu, ktorá predstaví najmä horúci tanečný afrobeat, ale aj africké blues. Ich hlavnou doménou je silná melódia podporená afro rytmami. Obsadenie: Cheikh Ndao – basová gitara, spev / Senegal/, Ben Ball Bass – gitara, spev / Mauretánia/ a Aliou Dione – perkusie, spev / Senegal /.


 

2.9.2017   8:00 - 15:00

Blší trh 09 2017.png

Parkovisko pri Bille v Poprade

BLŠÍ TRH A ZBERATEĽSKÁ BURZA STAROŽITNOSTÍ

info v plagáte


 

3.9.2017   15:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

HUDOBNÁ SKUPINA KUŠTÁROVCI / PROMENÁDNY KONCERT

Bratislavské zoskupenie štyroch mladých pánov bude prezentovať slovenské a medzinárodné melódie, rómske piesne a tanečné skladby. Skupina účinkuje v zložení : P. KUŠTÁR – prvé husle a sólo spev, M. KUŠTÁR – druhé husle a spev, O. ČIERNIK – akordeón a spev a J. TKÁČIK – kontrabas spev.


 

7.9.2017   19:00

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

NAJLEPŠIA BEATLES SHOW

Umelecká agentúra Bell Canto z Popradu  uvedie najlepšiu revivalovú hudobnú skupinu na svete THE BACKWARDS z Košíc / dvojnásobný víťaz Beatlesfest New York - rok 1998 a 2003 /. V 150 minútovej jedinečnej show budú diváci počuť najobľúbenejšie a najkrajšie piesne z repertoáru legendárnych The Beatles. Kapela ich prevedie niekoľkými obdobiami  od „Beatlemánie“ až po éru Abby Road. Celá show je spestrená nádhernými vizuálnymi efektmi a viacerými kostýmami podľa jednotlivých období. The Backwards patrí medzi najúspešnejšie a najžiadanejšie kapely na svete, ktoré interpretujú legendárnu štvorku. Na scéne fungujú už 20 rokov. Dokonalosť zvuku a prejavu je počuť a vidieť v každom detaile. Diváci budú mať chuť hity v ich prevedení zaspievať si a aj zatancovať.
Vstupné:  16 € - predpredaj,  20 € - v deň  koncertu pri vstupe
Predpredaj: kníhkupectvo Christiania  Poprad - 052/7722944, BELL CANTO - 0903966327


 

9.9.2017   9:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

HUBERTOVE DNI / 2. POĽOVNÍCKY DEŇ

Program podujatia predstaví tradície vo forme Svätohubertovskej omše. Podujatím budú divákov sprevádzať vystúpenia folklórnych súborov VAGONÁR a MAGURA, koncert GORALSKEJ MUZIKY a v programe vystúpia i skupiny FEARLESS, LESNIČIAROV a KYNOLÓGOV z Popradu. Podujatie zahŕňa predstavenie poľovníckych tradícií / súťaž vo vábení jeleňa / a poľovníckej praxe pre širokú verejnosť. Záver sa bude niesť v znamení účastníckej tomboly a vystúpenia hudobno– zábavnej skupiny DRIŠĽAK o 15.00 hod.
Organizátor: Podtatranská okresná organizácia SPZ a Obvodná poľovnícka komora v Poprade.


 

10.9.2017   10:00

3 prasiatka.jpg

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

TRI PRASIATKA / Divadlo GAŠPARKO Prešov

Tri domčeky si postavia prasiatka Nif, Ňuf a Ňaf, aby sa uchránili pred vlkom a zimou. Ale len jeden domček bude taký pevný, že im poskytne úkryt. Ktorý to bude?
Vstupné: 1,50 €


 

14.9. - 17.9.2017   00:00 podrobnosti viď plagát

Matejovce.png

Poprad Matejovce

I. ROČNÍK MATEJOVSKÝCH SCHOLTZOVÝCH DNÍ

Mesto Poprad a Klub Matejovčanov pripravili pre verejnosť I. ročník kultúrno–športovej a spoločenskej udalosti venovanej významnej osobnosti Matejoviec – K. A. Scholtzovi.
V programe sa predstaví Š. SKRÚCANÝ, A. MAJTNEROVÁ, DH TATRAMAT MATEJOVCE, DETI Z MŠ A ZŠ MATEJOVCE, FS VAGONÁR – STARÁ ŠKOLA a DFS VENČEK, programom bude sprevádzať Aďa Majtnerová. Nebudú chýbať stánky s dobrým občerstvením, pre deti stánky so sladkosťami, šmýkačka a vláčik. V nedeľu v dopoludňajších hodinách v rímsko–katolíckom Kostole sv. Štefana sa uskutoční slávnostná sv. omša a po jej ukončení kladenie vencov k hrobu rodiny Scholtz. Podujatie je spojené s prezentáciou výstavy historických výrobkov a prednáškami pre školy a pre verejnosť.
V prípade nepriaznivého počasia sa program uskutoční v priestore športovej haly Zámoček Poprad – Matejovce.


 

17.9.2017   10:00

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

ČAROVNÁ MUZIKA / Cililing Prešov

Keď sa chudobných rodičov syn poberie do sveta, sám nevie, čo ho tam čaká...Interaktívna rozprávka, ktorá vychádza z ľudovej slovesnosti, je dopĺňaná hudbou. Pomocou zázračnej muziky ukáže najmenším, že proti zlu treba len dobrotou a fígľom bojovať.
 Vstupné: 1,50 €.


 

24.9.2017   10:00

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

PYŠNÁ PRINCEZNÁ/ DIVADLO PORTÁL PREŠOV

Známa rozprávka s pesničkami o tvrdohlavej princeznej, ktorá neposlúchala svojho kráľovského otca.
Vstupné: 1,50 €


 

29.9.2017   18:00

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

OTVÁRACÍ KONCERT XXXV. POPRADSKEJ HUDOBNEJ JESENE AKORDEÓNOVÁ OSLAVA

Akordeónový orchester FONETICO pri ZUŠ na Štefánikovej ulici v Poprade oslavuje v tomto roku jubileum - 20. výročie svojho založenia. V rámci koncertu sa okrem jubilujúceho orchestra predstavia aj jeho hudobní hostia – akordeónový orchester MUSICA HARMONICA, spevácky zbor ČERVÁNEK zo ZUŠ v Červenom Kostelci /Česko/ a POPRADSKÝ DETSKÝ ZBOR pod vedením Blanky Richnavskej.
Vstup: voľný


 

30.9.2017   10:00

Poprad – Sp. Sobota

SVETOVÝ POHÁR I. KATEGÓRIE ELLITE + JUNIORI a SLOVENSKÝ POHÁR MLÁDEŽE V CYKLOKROSE

V závere športových podujatí vystúpi hudobno–zábavná skupina DRIŠĽAK.
O podrobnostiach bude informovať plagát k podujatiu.


 

30.9.2017   19:00

Plagát ProTebeCokoliv Poprad.jpg

Dom kultúry Poprad – divadelná sála

PRO TEBE COKOLIV / SLOVENSKÁ PREMIÉRA HOSŤUJÚCEHO DIVADLA KALICH, PRAHA

Keď si vaša milovaná dcéra zmyslí, že sa chce stať humanitárnou pracovníčkou v Afrike, čo urobíte? Samozrejme ju podporíte, pretože pre ňu by ste urobili čokoľvek! Aj keby to malo znamenať, že sa z kožušín prezlečiete do oblečenia z biobavlny, dáte dole parožie zo stien a novo zariadite celý byt, namiesto steaku pripravíte zeleninové hody a na výberovú komisiu zahráte divadlo, že ste "alter-globalizačný nadšenci", aj keď nemáte potuchy, čo to je. A keby to bolo málo, z matky - skorumpovanej právničky urobíte obhajkyňu ľudských a zvieracích práv, otca - operného speváka vydávajte za sirotu a dôchodcov a brata za afrického bojovníka za slobodu. Zavŕšte to adoptovaním hluchého, slepého a krívajúceho králika a to by bolo, aby ste ich nepresvedčili!
Skvelá situačná komédia plná zvratov s vtipnými dialógmi, ktorá odhalí, čo všetko je rodina schopná urobiť pre svojho potomka, nech to stojí, čo to stojí!
Hrajú: Jana Paulová, Pavel Zedníček, David Suchařípa, Ladislav Hampl, Simona Lewandovská, Pavla Vojáčková, Kristian Kašpar
Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez zľavy.
Predpredaj vstupeniek : Ticketportál, MIK / 052 4361192


 

30.9.2017   8:00 - 15:00

Blší trh 09 2017.png

Parkovisko pri Bille v Poprade

BLŠÍ TRH A ZBERATEĽSKÁ BURZA STAROŽITNOSTÍ

info v plagáte.


 

3.10.2017   18:00

MOF_Poprad.jpg

Konkatedrála Sedembolestnej Panny Márie v Poprade

XXXV. POPRADSKÁ HUDOBNÁ JESEŇ PIETER VAN DIJK / NL / - ORGANOVÝ RECITÁL

Koncert je súčasťou 47. ročníka Medzinárodného organového festivalu IVANA SOKOLA
Organový umelec Pieter van Dijk študoval organ, klavír a cirkevnú hudbu na konzervatóriu v holandskom meste Arnhem a okrem rôznych umeleckých postov, ktoré zastáva, je i post profesora varšavskej organovej hudby na konzervatóriu v Amsterdame. Organista bol ocenený na medzinárodných organových súťažiach v roku 1979 v Deventeri a v roku 1986 v Innsbrucku. Pieter van Dijk je umeleckým riaditeľom festivalu Organ Festival Holland, ktorý sa koná každé dva roky. S organovými koncertnými vystúpeniami sa prezentoval v celej Európe a v USA, zároveň je organizátorom mnohých významných organových festivalov a medzinárodne vyhľadávaným organistom.
Skladby autorov: J. S. Bach, J. Brahms, J. Grešák, M. Reger, F. M. Bartholdy
Vstupné: 4 € / 2 €


 

25.10.2017   19:00

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

Pripravujeme: XXXV. POPRADSKÁ HUDOBNÁ JESEŇ FRAGILE

Slovo „fragile“ znamená krehký a výstižne tak charakterizuje komorný a cappella spev, teda spev bez sprievodu hudobných nástrojov. Aj zoskupenie s malým počtom spevákov sa dá bez zveličenia označiť ako krehké. Je také krehké, že v ňom každá nepatrná nedokonalosť, rytmická či intonačná, pôsobí ako chyba na kráse práve tak, ako škrabanec na čistom skle. Stačí veľmi málo na to, aby sa hudobná pyramída z krištáľových pohárov zosypala. Skupina FRAGILE však zvláda tento náročný žáner majstrovsky. Hoci sa v ich repertoári nájdu aj skladby velikánov akými sú Bach či Chopin, ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej, resp. populárnej hudby. Hity svetových autorov a interpretov pretvárajú do poslucháčsky veľmi príjemných, nevtieravých polôh s veľkou hravosťou a kreativitou. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale predovšetkým skvelého humoru, vďaka ktorému zažijú diváci neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy.
Fragile tvoria: Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík.
Vstupné: 10 € / 6 €


 

28.10.2017   19:00

2017-10-28_poster_PP_Klamstvo.jpg

Dom kultúry Poprad – divadelná sála 

KLAMSTVO/DIVADELNE PREDSTAVENIE JE PRESUNUTÉ Z 21.10.2017 NA 28.10.2017 Vstupenky zakúpené v predpredaji sú platné aj so starým dátumom. Za ústretovosť ďakujeme.

Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Dva mantinely, medzi ktorými sa odohráva táto divadelnákomédia, a v podstate, aj celý náš život. Manželia Alica a Michel čakajú na večeru svojich dlhoročných známych, manželov Laurence a Pierra. Alica je však nesvoja, pretože krátko pred tým zazrela v meste Pierra, ako sa bozkával s cudzou ženou, čo ju stavia do morálnej dilemy: urobí svojej priateľke väčšiu službu ak jej to povie, alebo práve naopak, ak jej to zamlčí? Michel sa snaží zľahčiť jej dilemu, pritom sa stavia na stranu nevinného klamstva. Laurence a Pierre po večeri
odchádzajú, dilema však ostáva a Alica jej má plnú hlavu. Dotlačí Michela k priznaniu ohľadom ich vlastného vzťahu. Podarí sa im nakoniec ohraničiť kde začína lož a kde končí pravda? Stará téma, ktorá bola, je, a bude vždy aktuálna - pravda a lož. Medzi tým je strašne veľa možností.Veríme, že diváci si vyberú tie lepšie. Že lož nebude taká milosrdná, a že pravda nemusí byť taká bezohľadná. Dôležité je, aby sme sa vedeli aj na vážnych situáciách vždy zasmiať. V tejto komédii nám o to rozhodne pôjde.
Preklad: Maya Rothenbuhler Korcová a Ľubica Rusnáková. Réžia: Eduard Kudláč
Scéna a kostýmy: Eva Ráczová Kudláčová. Účinkujú: EMÍLIA VÁŠARYOVÁ, MILAN KŇAŽKO, GABRIELA ŠKRABÁKOVÁ a PETER ŠIMUN.
Vstupné: 19 € / predpredaj MIK Poprad 052/4361192
DK Poprad 052/7722255