VyhľadaťPrihlásiťRegistrovaťMapa stránky

Kultúrne podujatia

25.5. - 31.8.2017   PO-PIA 9:00- 7:00, NED 13:00 - 17:00

Guido Andrea Longhitano 2017.jpg

Tatranská galéria

Guido Andrea Longhitano: Polícia na Slovensku

Výstava fotografií talianskeho autora žijúceho dlhé roky na Slovensku predstavuje prácu policajného zboru.


 

26.5. - 14.7.2017   vernisáž o 15:00

ecav.jpg

Scherfelov dom

200 rokov posvätenia chrámu Evanjelickej cirkvi a. v. vo Veľkej

Výstava venovaná výstavy výročiu 200 rokov posvätenia chrámu
Evanjelickej cirkvi a. v. vo Veľkej.


 

30.5. - 10.7.2017   Po, Ut, Št, Pia: 9:00 – 17:00; streda, sobota: zatvorené

lenka_hončárová.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, oddelenie umenia Spišská Sobota

TENTO DEŇ

Výstava Lenky Hončárovej. Vernisáž výstavy – 30. Máj 2017 o 17:00.


 

5.6. - 30.6.2017   Po, Ut, Št, Pia: 8:00 – 18:30; St: 13:00 – 18:30; sobota: zatvorené

svet podle saska.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1

SVĚT PODLE ŠAŠKA

Interaktívna výstava Miroslava Šaška – českého maliara, ilustrátora a spisovateľa.


 

7.6. - 30.6.2017   PO - PIA 7:00 - 15:00 hod

svet.jpg

Podtatranské osvetové stredisko, Spišská Sobota

Svet ako ho vidíme my

Slovenský zväz telesne postihnutých v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom a Podtatranským osvetovým strediskom pozýva na výstavu výtvarných prác ľudí s telesným a ťažkým telesným postihnutím "Svet ako ho vidíme my".


 

12.6. - 30.9.2017   od 7:30

foyer Domu kultúry v Poprade

ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA

V ateliéroch výtvarného odboru Základnej umeleckej školy na Štefánikovej ulici vznikli práce, ktoré prezentujú tvorbu absolventov 1. a 2. stupňa štúdia v školskom roku 2016/17 . Výstava potrvá do konca septembra.


Zmena programu vyhradená !
Informácie, predpredaj: MIK 052 / 43 611 92
Dom kultúry Poprad 052 / 77 222 55

V prípade nepriaznivého počasia si mesto Poprad vyhradzuje právo zmeniť čas a miesto podujatí, ktoré sa budú konať v rámci PKL 2017.
Na všetky programy PKL 2017 na voľných priestranstvách je vstup voľný.


 

28.6.2017   18:00

Zimný štadión Poprad

SPOMIENKA NA 1. SLOVANSKÉHO PÁPEŽA

Multimediálne dielo, ktoré svojím námetom a  spracovaním oživí návštevu svätého otca z roku 1995, kedy Ján Pavol II. navštívil Levočskú púť. Spomienky na milovaného pápeža budú ako sprievodná akcia Levočskej púte 2017 a zaspomíname si na svätca a na výnimočnú osobnosť súčasných dejín.


 

29.6.2017   20:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

HRÁME NAŠÍM JUBILANTOM / DIVADLO

V tragifraške Silvestra Lavríka, ktorý hru aj režíroval nebudú chýbať výrazné a rázovité postavy z divadla BáPoDi, viachlasé spevy, malebné javiskové obrazy, svieži humor, ani ambícia o zrozumiteľnú a spoločensky angažovanú výpoveď. Nenapodobniteľný šarm nováčikov, aj starých psov dáva tušiť, že divák sa má na čo tešiť.


 

30.6.2017   16:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

FESTIVAL POPRADSKÝCH SKUPÍN TATRANKA & DR. FEEL GOOD & E.C.R. REVIVAL & CITY & STAR BAND

Päť domácich skupín – päť vysúpení – päť rôznch štýlov a 30. výročie TATRANKY.
Skupina E.C.R. REVIVAL je zameraná na bluesový žáner a vzorom pre ich hru sú bluesoví velikáni B.B. King, J. Hendrix, E. Clapton a ďalší.
Hudobná skupina STAR BAND z Popradu vznikla v máji v roku 2013. Pôsobia v nej skúsení hudobníci z Popradu a zo Spišskej Novej Vsi. Táto hudobná formácia ponúka hudbu v štýle pop, rock ‘n´roll, rock, evergreeny, reggae, funky až po súčasné hity. V uplynulých rokoch sa obsadenie skupiny stabilizovalo a dnes STAR BAND tvoria piati hudobníci: Tomáš Labuda - klávesové nástroje, Adrián Kupko - gitara, vocal, Milan Krčmár - bassgitara, vocal, Vladimír Hyben – bicie a Juraj Kukura - akustická gitara, vocal.
Skupina DR. FEEL GOOD REVIVAL vznikla v roku 2008 z podnetu bubeníka Štefana Karela. Jej štýlom je strhujúci blues rock. Do kapely neskôr pribudli ďalší členovia: Edo Duda – spev, gitara, harmonika, Stano Sedlák  – basgitara, Karol Duchoň – gitara.
TATRANKA pôsobí na popradskej hudobnej scéne už 30 rokov ako momentálne jediná hrajúca legenda popradského big beatu.
CITY popradskí hudobníci, ktorí hrávajú svoje melodické rockové pesničky, písané a aranžované v Poprade. Okrem klasického rocku ich pri tvorbe inšpirujú prog- rockové kapely. Zvuk skupiny obohatia klávesy v podaní T. Horníka.


 

1.7.2017   10:00 - 16:00

Annogallery.png

Námestie sv. Egídia v Poprade ( pri fontáne )

ANNOGALLERY OPEN AIR 2017

KERAMICKÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI A DOSPELÝCH
ANNOGALLERY v spolupráci s mestom Poprad pripravila pre Popradčanov každého veku možnosť zahrať sa s hlinou, vytočiť si na hrnčiarskom kruhu svoje umelecké dielko a vypáliť si ho v skutočnej keramickej peci. Príďte a hrajte sa s nami!


 

1.7.2017   21:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

300: VZOSTUP IMPÉRIA / FILMY NA PLÁTNE / USA / Akčný / 98´/ 2014

Film je nakrútený podľa najnovšieho grafického románu Franka Millera Xerxes. Začína sa nová kapitola veľkého epického dobrodružstva na ďalšom bojovom poli – na mori. Generál Themistokles sa pokúsi zjednotiť celé Grécko a v čele vojska sa vydá bojovať proti perzskej armáde. Na jej čele stojí boh Xerxes, ktorý bol kedysi človekom, a Artemisia, pomstychtivá veliteľka perzského námorníctva. V hlavných úlohách sa predstavia Sullivan Stapleton ako Themistokles, Eva Green v úlohe Artemisie, Lena Headey stvárni spartskú kráľovnú Gorgo, Hans Matheson ako Aeskylos, David Wenham ako Dilios a Rodrigo Santoro zahrá perzského kráľa Xerxesa. Film režíroval Noam Murro a autormi scenára sú Zack Snyder a Kurt Johnstad.


 

2.7.2017   15:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

DFS LETNIČKA

Detský folklórny súbor Letnička vznikol v roku 1992 pri Základnej škole na Letnej ul. v Poprade. Veľmi skoro však súbor presiahol rámec školy a začali v ňom pracovať deti z celého mesta a okolia. V súčasnosti súbor pracuje pri Spojenej škole na Letnej ul. v Poprade. DFS Letnička počas svojho pôsobenia zaznamenal množstvo úspešných predstavení doma aj v zahraničí. Svoju tvorbu zameriava na scénické spracovanie ľudových tradícií, zvykov, piesní, tancov a detských hier hlavne z regiónu Spiš. Repertoár mu obohacuje aj folklórny materiál z regiónov Liptov, Šariš, Zemplín, Horehronie. Umeleckou vedúcou súboru je Nina Krigovská.


 

2.7. - 1.9.2017   00:00 v prílohe plagátu

Kometa_leto_2017  plagát.jpg

Trasa Poprad-Starý Smokovec-Tatranská Lomnica a späť

LETO S KOMÉTOU 2017 / TATRANSKÁ HISTORICKÁ ELEKTRIČKA

Info uvedené na plagáte.


 

6.7.2017   20:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

„CHUTILO VÁM, PÁNI?“ / PAVOL SERIŠ

Pohybová komédia jedného herca z podivného sveta reštaurácií a čašníkov, ktorá vznikla v spolupráci s režisérom a hercom Arnoštom Goldflamom. Herec zahrá viac ako dvadsať postáv a počíta sa s aktívnou predstavivosťou diváka.


 

7.7.2017   19:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

NATALIE & HOSŤ MARTIN BIES / KONCERT

Natalie - exotická speváčka, pianistka a skladateľka sa v Poprade predstaví s M. Biesom – flamenco gitara. Mladá slovenská speváčka tvorí a vystupuje pod pseudonymom Natalie. Jej repertoár tvoria vlastne kompozície v štýle soul, world orient, ako aj skladby svetových interpretov ako Alicia Keys, ale aj jej autorské skladby a skladby Martina Biesa v štýle flamenco soul. Je známa aj ako skladateľka divadelnej hudby pre rôzne predstavenia divadiel, napríklad hudby pre predstavenie Pinochio a pre Košické štátne divadlo. Koncertovala na Slovensku, vo Veľkej Británii, v Rakúsku, v Českej republike.


 

8.7.2017   10:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

DANKA A JANKA / Divadlo na Predmestí SNV

Rozprávkový príbeh dvoch sestier. Sú úplne rovnaké. Danka je ako Janka a Janka ako Danka.


 

8.7.2017   12:00 - 14:30

Námestie sv. Egídia v Poprade

TATRANSKÝ OLDTIMER 2017/ ROČNÍK ZRAZU HISTORICKÝCH VOZIDIEL / VÝSTAVA

Pod záštitou primátora mesta Poprad Jozefa Švagerka
Výstava historických vozidiel v štýle „Prvorepublikovej elegancie“.


 

8.7.2017   21:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

AGÁVA / FILMY NA PLÁTNE / SR / Dráma / 91´ / 2016

Agáva je hraný film na námety druhej kapitoly románu Agáty slovenského spisovateľa Ladislava Balleka. Ide o ľúbostný príbeh nešťastnej lásky, odohrávajúci sa v prelomovom období tesne po druhej svetovej vojne. Za dverami sa už nenápadne hlási Víťazný február, ktorý vymazal z dejín takmer celú jednu vrstvu slovenskej inteligencie.
Zdanlivo jednoduchý príbeh lásky, vo vnútri však silná psychologická štúdia rôznych charakterov. V Agáve sa hrdinovia zhrýzajú a trýznia, ale všetko je to dlho utajené v ich najhlbšom vnútri. Keď sa však vyplaví na povrch ich krutosť či vášeň, je to ako výbuch sopky. Práve vďaka prítomnosti týchto dvoch motívov bude film atraktívny nielen pre divákov obľubujúcich romantické príbehy, ale aj pre nadšencov artovej distribúcie a náročnejšieho rozprávania.


 

9.7.2017   15:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

BRILLANT ORCHESTER / PROMENÁDNY KONCERT

BRILLANT ORCHESTER Milana Olšiaka vznikol v roku 1998 na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Súbor reprezentoval Slovenskú republiku v Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku, Maďarsku, Poľsku, Anglicku, Francúzsku, Taliansku, Holandsku, Belgicku, Arabských Emirátoch a Turecku. K ich repertoáru patria skladby od najvýznamnejších svetových autorov ako J. S. Bach, N. Paganini, J. Straus, A. Chačaturjan, J. Brahms, N. Rimskij - Korsakov, A. Dvořák, W. A. Mozart a mnoho ďalších. Okrem tohto žánru hrajú populárnu a kaviarenskú hudbu, melódie z muzikálov, opier, operiet, ale aj ľudovú hudbu všetkých európskych národov. V súčasnosti sa OLŠIAKOVCI venujú najviac svojmu koncertnému repertoáru, ktorý je zostavený z klenotov svetovej hudobnej tvorby rôznych žánrov.


 

13.7.2017   20:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

DIVADLO COMMEDIA / DON QUICHOT A SANCHO PANZA

Divadlo COMMEDIA Poprad predstaví hru autora M. de Cervantesa y Saavedra ako satiru na rytierske romány, kde sa ustavičný boj s veternými mlynmi pretavil do inscenačnej podoby. V hlavnej úlohe sa predstaví V. Vaľko, ktorý v súbore pracuje nepretržite 25 rokov. Ďalší účinkujúci: Michal Novák, Vlado Benko, Dušan Kubaň, Monika Piekelnicka. Réžia V. Benko.


 

14.7.2017   19:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

SHOCK BAND / KONCERT

Hudobná skupina Shock band vznikla v Dolnom Kubíne v roku 2001 a jej zakladateľom je skúsený spevák a gitarista Juraj Gašinec. Kapela prezentuje najväčšie svetové hity 70-tych, 80-tych a 90-tych rokov popovej a rockovej scény od interpretov ako ABBA, QUEEN, PINK FLOYD, TOTO, BON JOVI, DEEP PURPLE, TINA TURNER, JAMES BROWN, GARY MOORE, JOE COCKER a mnohí ďalší. Obsadenie: Juraj Gašinec - gitara, spev,Peter Miháľ - bicie nástroje, Vlado Povala - basgitara, spev, Anton Sivoň - klávesy, spev.


 

15.7.2017   10:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

ČERT A KÁČA / DREVENÉ DIVADLO BRATISLAVA

Ide o unikátnu "repliku historickej divadelnej maringotky (mobilnej marionetovej/bábkovej scény) s konským záprahom." Pre deti sa predstaví klasické marionetové divadlo, ktoré sa hrávalo pred viac ako 200 rokmi.


 

15.7.2017   17:00

Hasičský dvor v Spišskej Sobote

ČAJ O PIATEJ S HUDBOU

V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v divadelnej sále v Spišskej Sobote.


 

15.7.2017   21:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

PAULETTE / HAŠIŠBABA /FILMY NA PLÁTNE/83´/Komédia/Francúzsko/2012

Paulette je zatrpknutá stará pani, ktorá žije sama v paneláku na predmestí Paríža. Dôchodok má veľmi malý a sypú sa na ňu samé exekúcie za neuhradené platby. Exekútor jej vezme skoro celý nábytok, odpojí telefón a ona nevie ako ďalej. V jeden večer sa stane náhodným svedkom pochybného obchodu. Vidí v tom znamenie osudu a rozhodne sa, že začne predávať hašiš.


 

16.7.2017   15:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

ORCHESTER BERKYHO MRENICU S JANOU ORLICKOU A ERVINOM SCHÖNHAUSEROM / KONCERT

Orchester je zoskupenie hudobníkov, ktorí sú absolventmi hudobných akadémií. Orchester „Diabolské husle“ bol založený v roku 1991. Hlavnú zásluhu na jeho vzniku má popredný slovenský huslista a skladateľ – Ján Berky-Mrenica st., ktorý je aj zároveň hlavným tvorcom folklórnej časti repertoáru tohto telesa. Od roku 1997 orchester funguje pod umeleckým vedením Jána Berkyho-Mrenicu ml., ktorý pokračuje v umeleckých úspechoch svojho otca. Vďaka unikátnym hudobným, ale i dramaturgicky neobyčajným prvkom, sú vystúpenia vždy príjemným prekvapením pre široké spektrum publika a kritikov. Hosťom orchestra bude skvelá speváčka Jana Orlická a Ervín Schönhauser.


 

20.7.2017   20:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

DIVADLO KĽUD KLADZANY / HANS JAHN – STOJACI - BDIACI

KĽUD založili divadelní nadšenci pred 18 rokmi. Odvtedy zaznamenal niekoľko úspechov aj v celoslovenskom meradle. V roku 2011 získal na Európskom festivale humoru a satiry Kremnické gagy s hrou Džvirata na deskoch od odbornej poroty Cenu Stana Radiča za Objav roka. Rovnaká hra sa o rok neskôr umiestnila na 1. mieste na celoslovenskej súťaži hier s dedinskou tematikou v Trebišove. V Poprade sa súbor predstaví komediálno–satirickou hrou o nemeckom vojakovi, ktorý bojoval proti svojim. Umelecký vedúcim a režisérom je Jozef Jenčo.


 

20.7. - 22.7.2017   o 18:00

Futbalový štadión v Poprade - Veľkej

RITRO FUTBAL FEST

Futbalový štadión v Poprade – Veľkej – 2. ročník medzinárodného futbalového turnaja.
Otvorenie futbalového turnaja – 20.7.2017 o 18.00 hod. na Námestí sv. Egídia v Poprade.


 

21.7.2017   19:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

JAMADAN / AFRICKÁ BUBNOVÁ SHOW

Jamadan je zoskupenie šiestich bubeníkov zo Slovenska, ktoré interpretuje tradičné západoafrické rytmy z Guiney a Mali. V repertoári skupiny sa objavujú aj iné prvky – rap, reggaeton, stredoafrické rytmy, autorské piesne s melodickými nástrojmi. Je to však predovšetkým rytmická nádielka, ktorej cieľom je roztancovať publikum a rozdávať radosť z muziky.


 

22.7.2017   10:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

AKO IŠLO VAJCE NA VANDROVKU / UJO ĽUBO Z KOŠÍC

Zhudobnená ľudová rozprávka o vajci, ktoré išlo na vandrovku spolu s kamarátmi z dvora.


 

22.7.2017   19:00

Hasičský dvor v Spišskej Sobote

ANNABÁL

Klub Sobotčanov v spolupráci s  mestom Poprad pozýva všetkých na tradičnú tanečnú zábavu s bohatou tombolou a s kultúrnym programom do priestorov hasičského dvora v Spišskej Sobote. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v divadelnej sále v Spišskej Sobote.


 

22.7.2017   21:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

LÁSKA NA DIAĽKU / FILMY NA PLÁTNE / Komédia / 99´/ 2010 / USA

Erin (Drew Barrymore) a Garrett (Justin Long) prežili v lete v New Yorku krásny románik, ale ani jeden z nich nečakal, že to vydrží, pretože Erin sa vrátila do San Francisca a Garrett ďalej pracoval v New Yorku. Po šiestich neuveriteľne romantických týždňoch si ani jeden z nich nie je istý, že by to chcel ukončiť. A na vzdialenosť x tisíc km a tri hodiny od seba sa buduje, resp. pokračuje vzťah dosť ťažko. Možno sa to dá zvládnuť výmenou veľkého počtu esemesiek a polnočných telefonátov.


 

23.7.2017   15:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

SAXOPHONE SYNCOPATORS / SAXOFÓNOVÉ KVARTETO

V Poprade kvarteto predstaví hudobný žáner ragtime. Hravá nenáročná hudba, ktorá vyvoláva úsmev na tvári. Aranžmány týchto skladieb pochádzajú z rokov 1910 – 1920, kedy saxofón ako hudobný nástroj zažíval svoj najväčší vývoj a stal sa veľkou inšpiráciou pre interpretov aj pre hudobných skladateľov.


 

27.7.2017   20:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

DIVADLO KONTRA SNV / HOWIE A ROOKIE

Tarantino v zrážke s Homérom. Obnovenie kultového, „Doskami“ oceneného titulu Kontry. Po desiatich rokoch opäť! Temné zákutia Dublinu. Zasvrabený matrac. Dve mŕtve exotické ryby. Humor a horor. Pomsta a obeta. Hit z Edinburgu, Londýna a New Yorku. Hra získala všetky prestížne ocenenia. Mar Oŕowe je považovaný za najoriginálnejšieho írskeho autora od čias Becketta.


 

28.7.2017   19:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

MARTIN GEIŠBERG A DANIEL ŠPINER

Sandonoriko je autorský projekt s autorskou hudbou a textami. Texty sú magicko-realistické a hudba poetická, občas premiešaná básňami, nebrániaca sa ani experimentu. Projekt trvá tri roky a jeho členovia majú z neho veľkú radosť. Tento koncert je súčasťou koncertnej šnúry k novému vyššie spomenutému albumu s názvom "V jabloňovom kraji".


 

29.7.2017   10:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

ZLATÁ RYBKA / Divadlo zo šuflíka

Veselé bábkovo-činoherné predstavenie vzniklo na motívy klasickej ruskej ľudovej rozprávky, ktorá prináša poučenie o tom, že lakomosť a chamtivosť sa nevypláca. Rozprávka je obohatená nielen o etnologické prvky, ale aj o interaktivitu či autorskú hudbu s pesničkami.


 

29.7.2017   21:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

AKO BYŤ SINGLE / FILMY NA PLÁTNE / Komédia / 105´ / USA / 2016

Existuje správny spôsob ako byť single, nesprávny spôsob ako byť single a potom …je tu Alice. A Robin. Lucy. Meg. Tom. David. New York je plný osamelých sŕdc, hľadajúcich tú správnu zhodu, láskyplné spojenie, sex alebo niečo medzi tým. A niekde uprostred všetkých tých dobiedzavých SMS-iek a známostí na jednu noc, ktoré všetci títo nezadaní majú spoločné, je potreba naučiť sa, ako byť single vo svete plnom stále sa vyvíjajúcich definícií lásky. Prespávanie v meste, ktoré nikdy nespí, nikdy nebolo také zábavné. Dakota Johnson (“Fifty Shades of Grey”), Rebel Wilson (“Pitch Perfect”), Alison Brie (“Get Hard”) a Leslie Mann (“This is 40”) sú hlavnými protagonistkami skvelej komédie o rôznych typoch žien žijúcich vo veľkomeste – ich láskach, trápeniach, úspechoch, neúspechoch a v neposlednom rade o bezstarostnej zábave.


 

30.7.2017   15:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

GIPSY KINGS REVIVAL / FERKOVCI / PROMENÁDNY KONCERT

V Poprade sa predstaví rodinná kapela, ktorá dlhodobo pôsobila v  Španielsku a na Slovensko prišla s novým hudobným štýlom pop–flamenco–latino-funky. Spolupracovali s osobnosťami ako sú B. Hronec, L. Štajdl, I. Kmeťo, M. Bagarová, J. Berky Mrenica, Sisa Sklovská, M. Čekovský a ďalší. Ich hudba spočíva vo vlastnej tvorbe, ale aj v celosvetovej hudbe od 50. rokov až po súčasnosť. Účinkujú aj ako Gipsy Kings Revival, kde hrajú španielske a tanečné piesne od kapely Gipsy Kings. Spievajú vo viacerých jazykoch - v španielčine, slovenčine, angličtine, rómčine, maďarčine.


 

30.9.2017   19:00

Plagát ProTebeCokoliv Poprad.jpg

Dom kultúry Poprad – divadelná sála

PRO TEBE COKOLIV / SLOVENSKÁ PREMIÉRA HOSŤUJÚCEHO DIVADLA KALICH, PRAHA

Keď si vaša milovaná dcéra zmyslí, že sa chce stať humanitárnou pracovníčkou v Afrike, čo urobíte? Samozrejme ju podporíte, pretože pre ňu by ste urobili čokoľvek! Aj keby to malo znamenať, že sa z kožušín prezlečiete do oblečenia z biobavlny, dáte dole parožie zo stien a novo zariadite celý byt, namiesto steaku pripravíte zeleninové hody a na výberovú komisiu zahráte divadlo, že ste "alter-globalizačný nadšenci", aj keď nemáte potuchy, čo to je. A keby to bolo málo, z matky - skorumpovanej právničky urobíte obhajkyňu ľudských a zvieracích práv, otca - operného speváka vydávajte za sirotu a dôchodcov a brata za afrického bojovníka za slobodu. Zavŕšte to adoptovaním hluchého, slepého a krívajúceho králika a to by bolo, aby ste ich nepresvedčili!
Skvelá situačná komédia plná zvratov s vtipnými dialógmi, ktorá odhalí, čo všetko je rodina schopná urobiť pre svojho potomka, nech to stojí, čo to stojí!
Hrajú: Jana Paulová, Pavel Zedníček, David Suchařípa, Ladislav Hampl, Simona Lewandovská, Pavla Vojáčková, Kristian Kašpar
Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez zľavy.
Predpredaj vstupeniek : Ticketportál, MIK / 052 4361192


 

21.10.2017   19:00

Klamstvo.jpg

Dom kultúry Poprad – divadelná sála 

KLAMSTVO

Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Dva mantinely, medzi ktorými sa odohráva táto divadelnákomédia, a v podstate, aj celý náš život. Manželia Alica a Michel čakajú na večeru svojich dlhoročných známych, manželov Laurence a Pierra. Alica je však nesvoja, pretože krátko pred tým zazrela v meste Pierra, ako sa bozkával s cudzou ženou, čo ju stavia do morálnej dilemy: urobí svojej priateľke väčšiu službu ak jej to povie, alebo práve naopak, ak jej to zamlčí? Michel sa snaží zľahčiť jej dilemu, pritom sa stavia na stranu nevinného klamstva. Laurence a Pierre po večeri odchádzajú, dilema však ostáva a Alica jej má plnú hlavu. Dotlačí Michela k priznaniu ohľadom ich vlastného vzťahu. Podarí sa im nakoniec ohraničiť kde začína lož a kde končí pravda? Stará téma, ktorá bola, je, a bude vždy aktuálna - pravda a lož. Medzi tým je strašne veľa možností.Veríme, že diváci si vyberú tie lepšie. Že lož nebude taká milosrdná, a že pravda nemusí byť taká bezohľadná. Dôležité je, aby sme sa vedeli aj na vážnych situáciách vždy zasmiať. V tejto komédii nám o to rozhodne pôjde.
Preklad: Maya Rothenbuhler Korcová a Ľubica Rusnáková. Réžia: Eduard Kudláč
Scéna a kostýmy: Eva Ráczová Kudláčová. Účinkujú: EMÍLIA VÁŠARYOVÁ, MILAN KŇAŽKO, GABRIELA ŠKRABÁKOVÁ a PETER ŠIMUN.
Vstupné: 19 € / predpredaj MIK Poprad 052/4361192
DK Poprad 052/7722255