VyhľadaťPrihlásiťRegistrovaťMapa stránky

Kultúrne podujatia

29.3.2017   18:00

Bogacz TRIO.png

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

BOGACZ TRIO

Otvárací koncert XXXXI. ročníka PHJ

Mladé klavírne trio v zložení Zuzana Králiková Pohůnková - klavír, Pavel Bogacz ml. - husle a Karolína Zívalíková – violončelo vzniklo v roku 2011 z iniciatívy hudobníkov, ktorých spája veľká vášeň pre komornú hru. Umelci odohrali množstvo koncertov vrámci celého Slovenska, hosťovali na viacerých festivaloch doma a v zahraničí. V roku 2017 si členovia tria vzali do svojho názvu meno významného huslistu Pavla Bogacza st., ktorý bol známy svojou precíznosťou, dôslednou prípravou interpretovaných diel. Vo svojej interpretácii sa členovia tria snažia pokračovať v jeho odkaze podobným spôsobom. P. Bogacz ml.je umeleckým vedúcim a koncertným majstrom komorného orchestra Sinfonietta Bratislava a členom SKO B. Warchala. Zuzana Králiková ako sólistka spolupracuje so Štátnym komorným orchestrom v Žiline. Karolína Zivalíková je stálou členkou a sólistkou Komorného orchestra ZOE, členkou Classic Chamber Orchestra a v súčasnosti pôsobí vo viacerých orchestroch – v Slovenskej filharmónii, orchestri Opery SND a Filharmonie B. Martinů Zlín. V súčasnej dobe Bogacz trio pripravuje viacero projektov, mimo iné aj súborné uvedenie kompletnej tvorby pre klavírne trio  bratislavského rodáka J. N. Hummela a uvedenie diel viacerých súčasných slovenských hudobných skladateľov vrámci samostatných koncertov tria.
Program koncertu: J. N. Hummel,J. Haydn, J. Suk, D. Šostakovič
Vstupné: 4 € / 2 €


 

31.3.2017   19:30

maxresdefault.jpg

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

CHCELA BY SOM LIETAŤ

Tanečné divadlo ATAK sa po trinástich rokoch vracia k významnej téme – k našej veľkej a pritom nenápadnej blahoslavenej sestre Zdenke Schelingovej. Novinka „Chcela by som letieť“  má niekoľko nových prvkov – zaznie v nej hovorené aj spievané slovo, diváci sa budú môcť započúvať do hlbokých Zdenkiných myšlienok, ale najmä – po prvýkrát v histórii ATAK-u  zaznie pôvodná skomponovaná hudba, o ktorú sa postará tvorivá skupina POETIKA MUSICA. Vstupné: 6 € / Predpredaj: 0908634817


 

2.4.2017   10:00

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

O MARUŠKE A DVANÁSTICH MESIAČIKOCH

Divadlo Hotel Maria
Klasický príbeh dobrého dedinského dievčaťa Marušky dostáva nový význam. Príďte si pozrieť vtipný a poučný príbeh, v ktorom Maruška stretne „mesiačikov“, ľudí i zvieratká.
Vstupné: 1,50 €


 

3.4.2017   18:00

žž.jpg

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

ŽENSKÝ ZÁKON

Veselohra v podaní divadelného súboru Ozvena Poprad – Stráže, v réžii Rudolfa Kubusa.
Vstupné: 4 €


 

5.4. - 6.4.2017   09:00

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

KRAJSKÁ SCÉNICKÁ ŽATVA 2017

Krajská postupová súťaž amatérskych divadelných kolektívov Prešovského kraja.
Hlavný organizátor: Podtatranské osvetové stredisko v Poprade.
Vstup: voľný


 
Položky 1-5 z 29